Hodnota jazykov

Znalosť jazykov je v dnešnej dobe už nevyhnutnosťou. Ak máte záujem o prácu, vašu hodnotu udáva, koľko cudzích rečí ovládate. Samozrejme, záleží od konkrétnej spoločnosti. Veľké firmy si môžu dovoliť platiť tlmočníkov, no ak pracujete v medzinárodnej spoločnosti, je ťažké si predstaviť, že by vás niekto prenasledoval na každom kroku. Ich služby sa využívajú najmä na väčších zasadnutiach alebo stretnutiach. Smerodatné sú vaše znalosti. Reputácia spoločnosti je však najdôležitejšia.

Preto sa hlavne v medzinárodnej písomnej komunikácii investuje do kvalitných prekladov textov. V tom prípade sa nehľadí na peniaze, ale na dobré meno spoločnosti, takže ak to nezvládajú zamestnanci, treba využiť tlmočníkov. Ak však máte vysokú úroveň jazyka, narastá aj vaša hodnota a nepotrebujete platiť ďalších ľudí. Pracujte na sebe už dnes a v budúcnosti budete pre svojho zamestnávateľa nenahraditeľní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>