Brigády v anglicky hovoriacich krajinách

Brigády v anglicky hovoriacich krajinách sú stále výhodnou cestou ako sa naučiť, zdokonaliť alebo zlepšiť si angličtinu. Takúto možnosť ponúkajú hlavne krajiny ako Anglicko, Írsko, USA a Kanada. Možnosť privyrobenia na brigáde v zahraničí nie je len pre skúsených, ale rovnako aj pre začiatočníkov.

S obľubou si takto privyrábajú študenti vysokých škôl, nezamestnaní alebo dobrodruhovia. Brigády  v Anglicku sa napr. najviac sústreďujú na pracovné pozície opatrovateľka, čašník/čašníčka, chyžná, kuchár, pomocný kuchár, pomocník v kuchyni, skladník, balič – factory operative, au-pair, zberač ovocia, zeleniny, brigádnik na farme a podobne.

Brigády v USA sú niekedy dobrodružnejšie a zároveň aj trochu náročnejšie. Tu sa okrem iného môžete stretnúť aj s pozíciami ako plavčík, či brigádnik v národnom parku alebo lunaparku.

Na prácu v zahraničí sa vyžaduje minimálny vek 18 rokov. Znalosť angličtiny je výhodou a na väčšinu pozícii aj podmienkou, no nájdu sa aj brigády bez znalosti cudzieho jazyka ako napr. brigádnik na farme, zberač ovocia, či zeleniny.

Brigády v anglicky hovoriacich krajinách sú príležitosťou ako si privyrobiť, čím otvárajú brány do nového sveta, vytvárajú nové príležitosti, známosti a možnosť osobného i profesijného rastu. Stačí vám odhodlanie, občiansky preukaz a nejaké peniaze na úvod.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>