S rastúcimi možnosťami internetu prišla aj možnosť preniesť na túto celosvetovú sieť výuku jazykov. Internet je médium so širokými možnosťami komunikácie, a tak existuje aj množstvo spôsobov, ako prostredníctvom neho učiť, respektíve učiť sa cudzie jazyky. Internet sa tiež často využíva ako doplnok a rozšírenie možností klasickej výučby angličtiny.
Pekným príkladom výučby jazyka na internete sú napríklad stránky na takzvanú “jazykovú výmenu.” Povedzme napríklad, že človek A má ako materinský jazyk angličtinu a chce sa naučiť lepšie španielsky. Človek B zas hovorí natívne španielsky, ale chce sa zdokonaliť v angličtine. Stránka na jazykovú výmenu týchto ľudí spojí a je už len na nich, ako sa takejto šance chopia a ako prevedú samotnú “výmenu” jazykových znalostí. Môžu si napríklad písať na textovom chate, zavolať si cez internet, využiť napríklad videohovor. Možnosťou je tiež neskoršie osobné stretnutie. Stránky na výmenu jazykov tak môžu slúžiť aj ako kanál na nadväzovanie nových kontaktov a známostí.
Ďalšími možnosťami internetovej výuky sú stránky, ktoré za poplatok ponúkajú jazykové materiály pre samoukov. Existujú tiež takzvané virtuálne jazykové školy, ktoré sa rozšírili najmä v období rozmachu hier typu Second life, ktoré prenášali na internet “skutočný” život.